Ruth Hedvig besøker Taiwan

«Jeg var igjen alene i Norge da foreldrene mine og min bror og familie reiste til Taiwan som misjonærer» forteller Ruth Hedvig Hasselgård til menigheten i Dungshi. Dette var byen der hennes far, J. Tidemann Johansen, startet Frikirkens misjonsarbeid på Taiwan tidlig på 60-tallet. «Siden den gang har jeg bedt for arbeidet. Det er fantastisk å få møte en levende menighet her i dag!» I Dungshi kom en i menighetsrådet med en hilsen til min tante under kirkemiddagen: “Vi er så glad i menigheten vår og glad for at vi kjenner Jesus! Tenk at vi ikke hadde hatt denne menigheten hvis ikke Frikirken og din far hadde begynt arbeid her i byen! Vi er så takknemlige!”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: